#ItsComingHome манията продължава: Англия е на полуфинал!

Нова победа за Англия и мечтата остава жива! Снимка: Getty Images
Нова победа за Англия и мечтата остава жива!

Англия продължава с прекрасното си представяне на Мондиал 2018 и си осигури място на полуфиналите след победа с 2:0 над Швеция.

Тимът на Гарет Саутгейт отново надхитри противниците си чрез заучени статични положения и центрирания, като и двете попадения за „трите лъва“ паднаха след удари с глава.

Хари Магуайър в 30-ата и Деле Али в 58-ата минута донесоха победата за англичаните, докато феновете пееха с пълно гърло популярния рефрен „It’s coming home” на трибуните на „Самара Арена“.

Джордан Пикфорд, който класира англичаните за четвъртфиналите, отразявайки петата дузпа на Карлос Бака срещу Колумбия, отново се превърна в герой с няколко важни спасявания.

„Трите лъва“ можеха да открият още в 19-ата минута, но удар на Хари Кейн от дъгата мина на около половин метър покрай вратата.

Все пак, Англия поведе в 30-ата минута, вкарвайки поредния си гол от заучено статично положение на Мондиал 2018. Хари Магуайър засече центриране от корнер на Ашли Йънг и с глава вкара първия си гол с националната фланелка.

В самия край на първото полувреме тимът на Гарет Саутгейт можеше да удвои аванса си. Рахийм Стърлинг бе изведен сам срещу Олсен с перфектен дълъг пас от Хендерсън. Опита да мине покрай вратаря на Швеция, но Олсен разгада идеята му и отби топката. При добавката Стърлинг реши да не подава и отново стреля, като този път ударът му бе блокиран от дотичалия капитан Гранквист.

Секунди след подновяването на играта Швеция можеше да изравни, но Джордан Пикфорд отрази по фантастичен начин удара с глава на Маркус Берг.

Две минути преди да е изтекъл час игра обаче, шведите вече изоставаха с 0:2. Скандинавската отбрана отново се оказа объркана при едно центриране на Джеси Лингард, този път от игра, Деле Али изскочи от втора позиция и с глава отблизо не остави никакви шансове на Олсен.

Секунди по-късно Пикфорд направи ново важно спасяване, отразявайки удар на Клаесон, след което Хендерсън блокира изстрел при добавката. В 71-вата минута и Маркус Берг бе разколебан от стража на Англия при удар от 10-ина метра.

До края на двубоя Швеция не успя да създаде нови положения за гол и Англия се поздрави с чиста победа и вече гледа към полуфиналите. Там „трите лъва“ ще се изправят срещу победителя от последния четвъртфинал между домакина Русия и Хърватия.