Чочев спаси България от голям резил срещу Люксембург

Голът на Чочев спаси България от загуба в един мач, който няма да искаме да си спомняме Снимка: Getty Images

България завърши разочароващо квалификациите за Мондиал 2018 и едвам се спаси от позорна загуба срещу аутсайдера Люксембург.

Нашите направиха 1:1 в гостуването на футболното джудже и могат да са щастливи, че се домогнаха до точката, макар тя да няма значение за крайното ни класиране в групата. Това е първа точка за Люксембург срещу България, а преди това "лъвовете" имаха 13 победи в 13 мача срещу този съперник.

Люксембург откри резултата още в 3-ата минута чрез Оливие Тил след асистенция на бившия играч на ЦСКА Аурелиен Жоаким.

Българските футболисти нямаха никаква идея как да върнат гола и играха много вяло в атака, а в защита можеха да получат още голове.

Към края на полувремето Пламен Илиев направи две спасявания, в 52-ата минута домакините изпуснаха още едно добро положение.

Все пак след почивката България игра малко по-раздвижено и след пропуск на Гълъбинов в 64-ата минута успя да изравни.

В 68-ата минута Ивайло Чочев направи 1:1 с глава след прострелно центриране отдясно.

След попадението нашите натиснаха, но Гълъбинов не успя да вкара при още една ситуация и повече голове не паднаха. Към края българите можеха да получат и дузпа за игра с ръка, но съдиите си замълчаха.

Така България завърши квалификациите без победа като гост и с 13 т. зае четвърто място в крайното класиране. Нашите няма да играят на Мондиал 2018 в Русия и вече могат да очакват жребия за европейските квалификации.