Григор продължава на 1/4-финал в Торонто след много труден успех

Григор преодоля коравия Тиафо и продължава напред

Григор Димитров постигна много трудна победа в трети кръг на Мастърса в Торонто и се класира на 1/4-финал в турнира.

Най-добрият български тенисист победи 20-годишния американец Франсис Тиафо, който е номер 41 в ранглистата, със 7:6(1), 3:6, 7:6(4).

Мачът беше много равностоен и премина при поделено надмощие, но в решителния тайбрек Григор беше по-добър и грабна победата.

Следващият му съперник ще е победителят от мача между Иля Ивашка и Кевин Андерсън.

В оспорвания първи сет Димитров и Тиафо си размениха по един пробив, след което бързо взеха своите сервис геймове и при 6:6 стигнаха до тайбрек. Там българинът беше много силен и поведе с 5:0, за да затвори частта със 7:1 точки.

Вторият сет също започна равностойно, но Григор се пропука в шестия гейм и допусна пробив на 15. Тиафо затвърди пробива на 0 и дръпна с 5:2, но при 5:3 имаше проблеми и Димитров стигна до точка за пробив. Все пак американецът успя да завърши сета с 6:3.

Последният сет започна зле за световния номер 5 и той допусна пробив на 0 в първия гейм. Франсис Тиафо си взе сервис гейма и поведе с 2:0, но Григор се съвзе и в следващото подаване върна пробива на американеца за 2:2.

Впоследствие българинът отрази брейкбол с ас, поведе с 3:2 и двубоят отново тръгна гейм за гейм. При 5:5 Григор на два пъти отрази точки за пробив с мощни сервиси и успя да поведе с 6:5.

При 6:6 се стигна до решителен тайбрек, в който Тиафо дръпна с 3:1, но Григор изравни до 4:4 и взе следващите три точки, за да триумфира накрая.