Дъждът не успя да спаси Джокович. Тийм е на финал на Ролан Гарос | sportcafe.bg

Дъждът не успя да спаси Джокович. Тийм е на финал на Ролан Гарос

08.06.2019, 16:36 (обновена 08.06.2019, 23:42)
Доминик Тийм

За пръв път Тийм игра пет сета на Ролан Гарос и прояви невероятен характер срещу Джокович, който отказваше да се предаде

Във велик полуфинал на Ролан Гарос Доминик Тийм отстрани лидера в ранглистата Новак Джокович с 3:2 сета и се класира за финала в Париж срещу Рафаел Надал.

Австриецът, който е под номер 4 в схемата, надделя след 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5 в епичен 4-часов двубой, който беше прекъсван на три пъти заради дъжд.

Срещата започна вчера и тогава в два случая бе спирана, а съперниците си размениха по един сет. Днес мачът беше подновен при 6:2, 3:6, 3:1 за Тийм. Третият сет също беше драматичен и макар че австриецът поведе с 4:1, после Джокович изравни за 4:4.

В крайна сметка четвъртият в световната ранглиста успя да вземе частта със 7:5.

И четвъртият сет беше вълнуващ от самото начало с три поредни пробива, а два от тях бяха в полза на Джокович и той дръпна с 4:2. Тийм обаче изравни пробивите и даже поведе с 5:4, после обаче направи двойна грешка при брейкбол на противника и така позволи на Ноле да излезе напред и да вземе сета със 7:5.

Срещата влезе в пети сет, в който отново и двамата имаха проблеми на свой сервис. Първи проби Тийм, който поведе с 4:1 и вече докосваше финала.

Тогава дъждът още веднъж прекрати временно срещата и даде шанс на Джокович да се съвземе.

След подновяването сърбинът излезе решен на обрат и се бори геройски, като успя да върне пробива за 3:4, след като Тийм изкара един лоб в аут. Джокович сервираше, за да изравни в геймовете, но допусна нов срив и за осми път в мача беше пробит - този път след непредизвикана грешка от форхенд.

Така всичко беше в ръцете на Тийм, който сервираше за мача. Австриецът стигна до два мачбола, но не се възползва и също беше пробит.

Срещата продължи и развръзката дойде при 6:5 за Тийм. Джокович сервираше и изпусна няколко геймбола, а противникът му дочака своя шанс. Точката за пробив беше трети мачбол за Тийм и той успя да завърши от форхенд, за да грабне победата.

Oще: брейкбол  гейм  доминик тийм  драма  дъжд  епичен  клей  мачбол  новак джокович  полуфинал  прекратен  прекъсвания  пробив  рафаел надал  ролан гарос  сет  тенис  финаб  финалист