Голямата четворка гази в Индиън Уелс

На Джокович му предстои четвъртфинал с Бърнард Томич.

Новак Джокович, Роджър Федерер, Рафаел Надал и Анди Мъри се класираха за четвъртфиналите на турнира в Индиан Уелс. Поставеният под номер 5 Кей Нишикори обаче отпадна, отстранен от 12-ия Фелисиано Лопес.

Томи Робредо, който спря Григор Димитров в 3-ия кръг, отстъпи на Милош Раонич (Канада) с 3:6, 2:6. Поставеният под номер 1 в схемата Джокович отстрани американеца Джон Иснър с 6:4, 7:6 (7:5) и регистрира шеста победа в осем мача с този противник, както и вдигна личния си баланс на 17 победи и 2 загуби от началото на 2015-а година.

Федерер размаза американеца Джак Сок с 6:3, 6:2, а Надал отстрани французина Жил Симон с 6:2, 6:4. Това е 50-а победа за швейцареца в този турнир при 15 участия. Надал взе лесно първия сет, но във втория изоставаше с 0:2. Все пак той успя да направи пълен обрат, проби два пъти сервиса на французина и постигна срещу него 7-а победа в 8 срещи.

Швейцарският маестро ще играе в следващия етап с 9-ия Томаш Бердих (Чехия), който отстрани сънародника си Лукаш Росол с 6:2, 4:6, 6:4. Федерер има 12 срещу 6 победи срещу този противник, а за последно го победи на финала в Дубай през миналия месец.

"С всеки изминат мач, с всяка изминала седмица се чувствам много по-добре. Изиграх солиден двубой срещу труден съперник. Показах доста позитивни неща, заяви Надал след успеха над поставения като номер 13 Жил Симон.

Финалистът от Откритото първенство на САЩ Нишикори се превърна в единственият от големите имена, който губи. Лопес се нуждаеше от малко над 90 минути, за да изхвърли от турнира най-добре класирания азиатец в ранглистата.

Всъщност Лопес преминава до тази фаза на Индиан Уелс едва за втори път при 13 участия. Нишикори дойде като фаворит, но явно традицията в Индиан Уелс е срещу него- той е губилтук в първи кръг в четири от предишните си шест участия и никога не е минавал над третия кръг.

Поставеният като номер 4 Анди Мъри, финалист от 2009-а година, изравни британски рекорд. С успеха си над французина Адриен Манарино с 6:3, 6:3, той има вече 496 турнирни победи, колкото притежава и Тим Хенман.

Още една постигната победа ще го превърне в най-успешния британски тенисист от 1968-а година насам. Австралиецът Бърнард Томич се класира за първи четвъртфинал в турнир от сериите Мастър 1000, след като отстрани сънародника си Танаси Кокинакис с 6:4, 4:6, 6:4.