Шарапова разруши британка, без да й даде и гейм | sportcafe.bg

Шарапова разруши британка, без да й даде и гейм

14.01.2019, 09:20 (обновена 14.01.2019, 09:25)
Шарапова

Мария Шарапова разби квалификантнката Хариет Дарт на старта на AO 2019

Мария Шарапова разруши британката Хариет Дарт в първия си мач на Australian Open 2019. Рускинята не даде и гейм на съперничката си, за която това бе дебют в Мелбърн, завъртайки два безмилостни геврека за 6-0 6-0.

Двубоят продължи само 63 минути. Въпреки победата Шарапова допусна цели седем двойни грешки, с които подари почти една четвърт от всички точки, спечелени от Дарт в мача. Рускинята завърши двубоя с 20 уинъра и 16 непредизвикани грешки

„Минаха доста години, откакто държах трофея тук, така че е привилегия да играя отново на този корт“, каза Шарапова, която е шампионка в Австралия от 2008 г., пред феновете на „Род Лейвър Арена“.

„Съперничката ми нямаше най-добрия си ден, а аз просто трябваше да си свърша работата. Младите, постепенно, взимат местата ни, но все още не“, добави 31-годишната рускиня, която е поставена под №30 на турнира.

Oще: 2019  6-0 6-0  ao  ao 2019  austraian open  australian open 2019  видео  геврек  мария шарапова  на нула  хариет дарт