Ноле срещу палача на Григор

На Джокович му предстои мач с Джон Изнър.

Световният №1 Новак Джокович е една крачка по-близо от това да пренапише още една глава в историята на тениса. Четирикратният шампион от Мастърса в Маями развали 33-ия рожден ден на Давид Ферер, побеждавайки испанеца със 7-5 7-5 в последния четвъртфинал във Флорида.

Така Ноле може да стане първият тенисист, който е постигал двойни победи Индиън Уелс - Маями в три различни години. За последно сърбинът загуби на "Miami Open" от Томи Хаас в четвъртия кръг през 2013 г.

Мачът започна отлично за Ферер, който поведе с 4-1, но Джокович намери ритъма си. Ключов се оказа пробивът в 10-минутен маратонски гейм за 3-4, който бе последван от още три поредни брейка за Новак. Ферер отрази мачбол, когато Ноле сервираше при 5-4 във втората част, но малко по-късно все пак капитулира.

В 45-ия си полуфинал на ниво Мастърс Новак Джокович ще срещне представителят на домакините Джон Изнър, който изненада поставения под №4 в основната схема Кей Нишикори с 6-4 6-3. Световният №1 води с 6-2 успеха в общия баланс срещу американския гигант.

Джокович триумфира едновременно на Мъстърсите в Индиън Уелс и в Маями през 2011-а и миналата 2014-а година. През настоящия сезон вече вдигна трофея в пустинята, а сега Изнър ще е предпоследното му препятствие преди нов финал на "Miami Open".