Перфектен Джокович отнесе Андерсън и триумфира на Уимбълдън

Джокович игра по начин, който не поставяше победата му под съмнение Снимка: Getty Images
Джокович игра по начин, който не поставяше победата му под съмнение

Новак Джокович стана шампион в тазгодишното издание на Уимбълдън след експресна победа на финала срещу Кевин Андерсън в три сета - 6:2, 6:2, 7:6(3).

Това е четвърта титла от Уимбълдън за Джокович и общо 13-а в турнирите от Големия шлем. Победата също така връща сърбина в топ 10 на ранглистата.

Ноле започна вихрено и проби още в първия гейм, когато Андерсън направи двойна грешка при 30:40. Сърбинът беше изключително стабилен на сервис, а в шестия гейм реализира нов пробив и дръпна с 5:1, за да затвори безпроблемно сета с 6:2.

Втората част протече идентично и Андерсън загуби първото си подаване, а Джокович нямаше проблем при своите сервис геймове. Отново дойде и втори пробив при подаване на южноафриканеца, а резултатът стана 5:1. В осмия гейм Андерсън за първи път успя да окаже по-сериозна съпротива при сервис на Джокович, но сърбинът отрази брейкпойнт и взе сета с 6:2.

Третият сет протече далеч по-равностойно и вървеше гейм за гейм, а Андерсън не позволи на съперника си да го пробие отново. При 6:5 за южноафриканеца, той получи два сетбола при сервиса на Джокович, но не успя да се възползва от тях, после получи и още един шанс, но в крайна сметка загуби гейма.

Така се стигна до тайбрек, в който Джокович беше по-концентриран и бързо успя да дръпне с 5:1. При 6:2 той получи 4 поредни мачбола и оползотвори втория, за да затвори мача след 2 часа и 20 минути игра.