Имаме шампион на US Open! Адриан Андреев спечели финала на двойки

Андреев и Матушевич триумфираха с титлата

Българинът Адриан Андреев стана шампион на двойки при юношите на US Open.

Андреев и неговият партньор Антон Матушевич от Великобритания надделяха над американците Емилио Нава и Аксел Нефве във финала с 6:4, 2:6, 10-8 за 58 минути игра и триумфираха с титлата.

В първия сет българинът и британецът осъществиха ранен пробив, след което не изпуснаха преднината си. Във втората част обаче те на два пъти бяха пробити и американците изравниха резултата в сетовете.

Така се стигна до решаващ тайбрек, в който Андреев и Матушевич поведоха с 9-6, после загубиха две точки, но на свой сервис взеха мачбола си, с което и трофея.

17-годишният Андреев е вторият българин, който печели титла при юношите на Откритото първенство на САЩ след Григор Димитров, който стана юношески шампион на сингъл през 2008 г.