Халеп си осигури полуфинал с Кербер

Симона Халеп срещу Анджелик Кербер в битка за място на финала

Каролина Плишкова започна силно двубоя, но бързо изгуби ритъм и останалата част от двубоя бе формалност за Симона Халеп.

Чехкинята водеше с 3-0, но загуби 9 поредни гейма, за да загуби в крайна сметка с 6-3 6-2.

Така световната номер 1 ще се изправи срещу непобедената през годината бивша шампионка Анджелик Кербер.

51 минути пък бяха нужни на шампионката от 2016-а Анджелик Кербер да победи Мадисън Кийс с 6-1 6-2 и да се класира за полуфиналите.

Toва бе 14-ата победа в 14 мача на германката за сезона, което ѝ издейства завръщане в топ 10 от следващия понеделник.

В другия полуфинал еднасрещудруга ще се изправят Елиз Мертенс и Каролине Возняцки.