Надал и Федерер мачкат по пътя към 1/4-финала | sportcafe.bg

Надал и Федерер мачкат по пътя към 1/4-финала

02.06.2019, 18:24 (обновена 02.06.2019, 21:49)
Рафаел Надал

Надал не срещна проблеми и победи с 3:0 сета, а съперникът му на 1/4-финалите ще стане ясен по-късно

Рафаел Надал продължава уверено напред на Ролан Гарос с победа с 6:2, 6:3, 6:3 над аржентинеца Хуан Лондеро.

Така фаворитът за спечелване на турнира продължава защитата на титлата си и вече е на 1/4-финал, където го очаква мач срещу Кей Нишикори или Беноа Пер.

Надал реализира шест пробива днес и допусна само един при общо 5 брейкбола за неговия противник, а мачът продължи малко повече от два часа.

По-рано през деня носителят на рекордните 20 титли от "Големия шлем" Роджър Федерер също се класира безпроблемно за четвъртфинал.

37-годишният швейцарец, който е под №3 в схемата, отнесе аржентинеца Леонардо Майер с 6:2, 6:3, 6:3.

В първите си 4 мача в Париж тази година Федерер не загуби сет, а напред го очаква Стан Вавринка, който надделя над Стефанос Циципас в епични пет сета след над 5 часа игра. В предишното си участие на Ролан Гарос Федерер загуби именно от Вавринка на 1/4-финалите.

Oще: 1/4-финал  клей  леонардо майер  мачкат  надал  рафаел надал  рафа надал  роджър федерер  ролан гарос  тенис  три сета  фаворити  федерер  хуан лондеро  четвъртфинал