Нишикори спря неуверения Григор в Бризбън | sportcafe.bg

Нишикори спря неуверения Григор в Бризбън

03.01.2019, 12:41 (обновена 03.01.2019, 12:59)
Нишикори

В спор за място на финала Самурая ще се изправи срещу френския ветеран Жереми Шарди.

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира в Бризбън след поражение с 5:7, 5:7 от японеца Кей Нишикори.

Като цяло мачът бе доста равностоен, а на старта на втория сет българинът поведе със затвърден пробив за 3:0, но не успя да докара срещата поне до решителен трети сет.

Така Григор остава с една-единствена победа срещу този съперник от 6 мача. Именно в Бризбън водещият ни тенисист записа успеха си срещу Нишикори, надигравайки го на финала през 2017-а.

Мачът продължи 1:42 ч., а в първите 10 гейма не се стигна до нито една възможност за пробив. При 5:5 и сервис на Димитров топ тенисистът ни позволи да се стигне до 15:40, но показа характер и спаси брейкболите.

Нишикори обаче не се отказа и от третия си шанс проби.

Григор взе трудно уводния гейм на втората част, след което проби за първи път в двубоя. Българинът отрази две възможности на Кей за моментален рибрейк и при 3:0 изглеждаше, че си е върнал увереността.

Нишикори обаче върна брейка изоставане в седмия гейм, а в 11-ия проби отново и завоюва победата.

Oще: бризбън  григор  григор димитров  кей нишикори  нишикори  тенис