Григор отпадна от "щастлив губещ" в решителен тайбрек

Българинът отпадна в този осминафинален кръг от съвсем преодолим съперник

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от ATP 500 в Барселона след загуба в три сета от "щастливия губещ" Николас Джари.

Българският тенисист отстъпи в решителен тайбрек след 6:2, 4:6, 6:7 (2), след като в миналия си мач преодоля Фернандо Вердаско.

Днес двубоят беше прекъснат в средата на решителната част заради дъжд, а след подновяването съперниците си размениха по няколко сервис гейма преди да се стигне до тайбрек, в който всичко протече зле за Димитров.

Мачът започна с пробив на сметката на 81-вия в световната ранглиста Джари, но Григор успя да осъществи моментален рибрейк. Двамата си размениха по още един гейм на свой сервис, след което българинът наложи тотална доминация на корта и след 2:2 записа четири поредни гейма, за да затвори първата част за по-малко от половин час. Григор вкара в игра близо 70 процента от сервисите си в този първи сет и спечели 80 процента от точките на тях.

На старта на втората част Димитров отново допусна да бъде пробит, но благоприятният за него сценарий този път не се повтори. Джари затвърди и не даваше шанс на българина за рибрейк до осмия гейм. Григор обаче пропиля възможността, след което се измъкна от 0:40, отразявайки три сетбола на чилиеца, за да удържи за 4:5. Веднага след това обаче Джари изравни сетовете на свой начален удар.

Решителният сет започна с убедително сервиране на двамата. Съперниците си размениха по два гейма до 2:2, след което Димитров записа гейм на нула и бе взето решение играта да бъде прекратена.

След около час пауза заради дъжда двамата отново излязоха на корта и Джари изравни с гейм, преминал през няколко дюса. Последваха стабилни сервис геймове и на двамата, с които резултатът стана 5:5, а после Григор отново сервира добре и поведе с 6:5. Джари обаче също не сбърка и с гейм на 15 докара мача до решителен тайбрек.

Там всичко тръгна зле за Димитров, който бързо изостана с 1:4 точки, допускайки два минипробива. После 81-ият в света поведе с 6:2 и реализира още първия си мачбол.

В следващия кръг Джари ще играе с Данийл Медведев.