Страхотна България постигна втора победа на ATP Cup!

Воденият от Григор тим на България постигна още една победа на ATP Cup Снимка: Getty Images
Воденият от Григор тим на България постигна още една победа на ATP Cup

Българските тенисисти постигнаха втора победа на турнира ATP Cup в Сидни и надвиха Молдова след два чудесни мача на сингъл.

Тази нощ първо Димитър Кузманов спечели срещу Александър Козбинов с 6:1, 7:5 за първата си победа на ниво ATP, а по-късно Григор Димитров отнесе Раду Албот с 6:2, 6:3.

Така независимо от срещата на двойки срещу молдовците, България си гарантира успеха в сблъсъка. Гришо отново излезе в двойка с Александър Лазаров, но двамата загубиха от Албот и Козбинов.

Димитър Кузманов показа уверена игра срещу Козбинов, който е на 818-о място в световната ранглиста, и вкара 65% от първите си сервиси. Той взе убедително първия сет и после поведе с 4:0 във втория, но тогава съперникът му се върна в мача и стигна до 5:5. Мико обаче събра сили и взе последните два гейма, с което и мача за общо час и 49 минути игра.

После Григор Димитров не срещна големи затруднения срещу Албот, макар че също допусна спад във втория сет. Срещата на двойки завърши с успех за молдовците с 6:4, 7:6(4).

След първите два кръга и мачовете с Великобритания и Молдова, българите водят в групата с 4:2 успеха и 9:6 съотношение на сетовете. Нашите продължават със силните си изяви в новия турнир и са на крачка да се класират за следващата фаза.

В първия кръг българите надделяха над Великобритания с 2:1 победи след драматичен успех на двойки, а в последния двубой от груповата фаза ще срещнат Белгия във вторник сутринта.

Белгийците са водени от добре познат на Григор Димитров съперник - Давид Гофен.

Победа срещу Белгия ще осигури първото място в група C и класиране за 1/4-финалите. Но поражението на двойки от Молдова прави минимални шансовете за продължаване напред при загуба от белгийците.