Пиронкова влезе в основната схема в Сидни

В първия кръг Цветана ще играе с Анджелик Кербер (№9), Доминика Цибулкова (№11), Флавиа Пенета (№12) или Каролина Плишкова (№23).

Цветана Пиронкова продължава победния си ход на турнира "Apia International Sydney"с награден фонд $731,000, където днес защитаващата титлата си българка записа своята 11-а поредна победа в Сидни, отстранявайки американката Никол Гибс с 6-3 6-1 в двубой от последния кръг на квалификациите.

Благодарение на този успех първата ни ракета си осигури $5,580 от наградния фонд и 25 точки за световната ранглиста, а в първи кръг на основната схема ще срещне Анджелик Кербер (№9), Доминика Цибулкова (№11), Флавиа Пенета (№12) или Каролина Плишкова (№23). Коя ще бъде следващата съперничка на миналогодишната шампионка, ще стане ясно по-късно днес, когато бъде изтеглен жребия за поставяне на квалификантките в схемата.

Днешната среща започна със сериозно предимство за българката, която се възползва по възможно най-добрия начин от множеството грешки в играта на Гибс, спечели на два пъти подаването на американката и набързо поведе с 4-0. Пиронкова дори имаше възможност за още един пробив, но съперничката ѝ не се предаде и съумя да намали резултата до 3-4 след три изключително оспорвани гейма. Цвети обаче спря серията ѝ след стабилен сервис гейм, а още един пробив сложи край на откриващата част след 41 минути игра.

Това изглежда бе повратният момент в срещата, след като до края американката изобщо не успя да се противопостави на устремилата си към победата Пиронкова, която безпроблемно поведе с 4-0, губейки всичко на всичко само три точки от началото на втората част. Няколко грешки на Цвети доведоха до два шанса за рибрейк пред Гибс, но българката запази спокойствие и измъкна подаването си след четири поредни точки. В следващия гейм Пиронкова пропусна първия си мачбол и позволи на американката да вземе "гейма на честта", но при 5-1 не сгреши, сервирайки за втората си победа от два мача с днешната си противничка.

Припомняме ви, че през 2014 г. Пиронкова отново започна участието си от квалификациите и има да защитава общо 495 точки от миналогодишния си поход към титлата в Сидни. Със спечелените до момента точки Цвети заема №66 в т.нар. "ранглиста на живо", а ако успее да преодолее съпротивата и на следващата си съперничка, ще прибави нови 55 точки към актива си, които биха я изкачили до около №61.