Григор бе готов само за един сет битка с Надал и напусна надпреварата | sportcafe.bg

Григор бе готов само за един сет битка с Надал и напусна надпреварата

18.04.2019, 16:47 (обновена 18.04.2019, 17:26)
григор

Григор Димитров имаше една от най-тежките задачи в тениса - мач срещу Рафаел Надал на клей - още на осминафиналите на Мастърса в Монте Карло. Българинът изигра един равностоен сет срещу Матадора, но не бе готов за повече и в крайна сметка напусна борбата след 4:6, 1:6.

Първият сет започна с убедителен гейм на нула в полза на Рафа, след което испанецът стигна до две точки за пробив. Григор оцеля, но във второто му подаване в мача резултатът отново премина през 15:40 и от четвъртия си брейкбол Матадора проби, след което затвърди за 4:1.

В този момент Димитров успя да се събере и да намери играта, с която да затрудни Рафа. Българинът взе на нула сервис гейма си за 2:4, след което с няколко невероятни отигравания успя да си върне пробива и да изравни - 4:4.

Родният ас обаче не успя да задържи за дълго нивото си и в десетия гейм допусна три грешки от форхенд, което помогна на Надал да приключи частта с нов брейк след почти час битка.

Поредицата на Матадора продължи с още три поредни гейма и след нов затвърден пробив поведе с 3:0 във втория сет.

До края Григор Димитров не само не успя да достигне до шансове за завръщане в мача, но бе пробит още веднъж и напусна битката в княжеството след малко повече от час и половина.

Така Рафаел Надал постигна 12-а победа от 13 мача срещу първата ни ракета.

Oще: григор  григор димитров  монте карло  надал  надал и григор  рафа  рафаел надал  рафа надал  тенис