04.07.2018, 08:41 (обновена 04.07.2018, 08:54)

1 от 2 снимки Назад Напред

Шарапова

132-рата в света Виталия Дяченко изхвърли Мария Шарапова от Уимбълдън

Уимбълдън поднесе поредната си изненада. Бившата №1 в света и носителка на 5 титли от Големия шлем Мария Шарапова загуби от сънародничката си Виталия Дяченко със 7:6 (3), 6:7 (3), 4:6 след 3 часа и 7 минути игра на Корт №2.

Маша спечели трудно първия сет след тайбрек, но загуби следващите два.

Въпреки че изоставаше с 2:5 във втория, 132-рата в света Дяченко успя да се пребори за впечатляващ обрат. Взе следващите три гейма и изравни за 5:5, след което отново се стигна до тайбрек, в който поведе с 4:1 и със 7:3 затвори сета и изравни за 1-1.

В решаващия трети сет шампионката Шарапова проби първа - за 2:1, но Дяченко направи рибрейк за 2:2. Шарапова пак спечели подаването на съперничката си в седмия гейм, но веднага след това пробивът отново бе върнат - 4:4. Сервирайки за оставане в двубоя при 4:5, Шарапова се пропука, а Дяченко се възползва от първия си мачбол и с 6:4 сложи точка на спора.

Това е поредната голяма изненада на Уимбълдън 2018. От началото на турнира при дамите отпаднаха украинката Елина Свитолина, американката Слоун Стивънс и двукратната шампионка Петра Квитова.

Oще: 2018  виталия дяченко  мария шарапова  тенис  уимбълдън 2018