Григор започва срещу Шарди или Голубьов

Ще видим ли нов мач между Григор и Федерер?

Григор Димитров започва участието си на турнира в Бризбън от втория кръг с мач срещу победителя от двубоя Жереми Шарди - Андрей Голубьов.

Резултатът на българина в преките двубои и с двамата тенисисти е 1-1 победи. Казахстанецът спечели с 6-4 6-0 на клея в Барселона през 2008-а, но Димитров си върна на Australian Open 2011 в три сета (6-1 6-4 6-2).

И двата му мача с Шарди са в Големия шлем. Първо французинът грабна успеха с 6-2 6-4 6-4 на Ролан Гарос през 2011-а, докато Димитров триумфира в Мелбърн на следващата година с инфарктното 4-6 6-3 3-6 6-4 6-4.

Най-сериозният съперник, който Григор може да срещне на четвъртфинал е Александър Долгополов, а на полуфинал евентуално го очаква водачът в схемата и финалист от миналата година - Роджър Федерер.

Швейцарецът също почива на старта и в първия си мач за 2015-а очаква победителя от мача между Джон Милман и квалификант, а сред евентуалните му съперници на четвъртфинал са Жил Симон и Ярко Ниеминен.

Водач на долната половина от схемата е Кеи Нишикори, който във втори кръг ще срещне Матошевич или Джонсън, а по пътя си към полуфиналите може да се изправи срещу още някой представител на домакините в лицето на Бърнард Томич или Танаси Кокинакис.

Ако успее да достигне до тази фаза, то там противник на японеца би бил Милош Раонич, стига канадецът да преодолее своята четвъртина от схемата, в която попаднаха още Кевин Андерсън и миналогодишния шампион Лейтън Хюит.

Григор Димитров ще участва и в състезанието на двойки, където ще си партнира с младата надежда на домакините Танаси Кокинакис, с когото получиха WC за основната схема.

Жребият отреди техни съперници на старта да бъдат Жереми Шарди и Лукаш Кубот, а при евентуална победа българо-австралийското дуо би срещнало на четвъртфиналите Мариуш Фирстенберг/Сантяго Гонзалес или третите поставени Робърт Линдстед/Марчин Матковски.