Победно начало за Федерер и Джокович

Следващият противник на Джокович в Ню Йорк в четвъртък ще бъде Тенис Сандгрен.

Жребият за US Open изпрати Новак Джокович и Роджър Федерер в една четвъртина на схемата. Така потенциалният сблъсък между двамата е не четвъртфиналите на последния за годината турнир от Големия шлем.

До него обаче Ноле и Маестрото трява да преодолеят четирима съперници, преди да се изправят един срещу друг в двубой, достоен за финал.

Двете суперзвезди стартираха победно в Ню Йорк.

Световният №2 Роджър Федерер се разправи за по-малко от два часа с японеца Йошихито Нишиока в три сета - 6:2, 6:2, 6:4.

Петкратният носител на титлата в Ню Йорк показа отлична форма и не даде почти никакви шансове на своя съперник. Федерер направи 56 уинъра и допусна 32 непредизвикани грешки в мача. Освен това Маестрото не спираше да тормози опонента си със своя сервис, като направи 14 аса, докато японецът не успя да запише нито един на сметката си.

Следващият съперник на Маестрото е французинът Беное Пер.

Тежките условия поставиха под известно напрежение Новак Джокович, който загуби сет, но в крайна сметка записа 6:3, 3:6, 6:4, 6:0 над Мартон Фучович.

Във втория и третия сет Ноле изпитваше трудности заради жегата и огромната влажност, но успя да се вдигне и да обърне третата част от 2:4, след което в четвъртата не даде гейм на унгареца.

Следващият противник на Джокович в Ню Йорк в четвъртък ще бъде Тенис Сандгрен, който елиминира с чиста победа сънародника на Новак - Виктор Троицки.