Цвети Пиронкова отвя украинка

Цвети записа хубава победа на старта в Маями.

Цветана Пиронкова започна с победа юбилейното си десето участие на турнира "Miami Open" с награден фонд 5,381,235 щатски долара, след като в двубой от първи кръг се справи с преминалата през квалификациите Катерина Козлова, надигравайки я с 6-4 6-3.

С този успех българката си осигури $17,100 от наградния фонд и 35 точки за световната ранглиста, но няма да прибави нови към актива си, тъй като има да защитава общо 60 от миналогодишното си участие в Маями. Тогава Цвети постигна най-доброто си представяне до момента, достигайки до третия кръг, а в опит да повтори постижението си ще се изправи срещу поставената под №15 Флавиа Пенета.

Това ще бъде пета среща между двете, като до този момент италианката има предимство от 3-1 победи. Пенета имаше само един-единствен загубен сет в първите три мача помежду им, но през този сезон пловдивчанката успя да запише първи успех над тази съперничка, отстранявайки я с 6-3 7-6(4) на турнира в Сидни.

Днешният двубой между Пиронова и Козлова започна с два гейма за сервиращите, но още в третия Цвети допусна изоставане от 15-40 в собственото си подаване и моментално бе наказана от световната №106. Българката обаче набързо се върна в резултата, след като още в следващия гейм ролите се размениха и още с първия си брейкбол Пиронкова реализира рибрейк.

Малко по-късно последва нов спад за първата ни ракета, която отново предаде подаването си, този път на нула. Но и тук Цветана съумя моментално да изравни, след като украинката също допусна пробив на нула, който бе подпечатан с двойна грешка. Развръзката в тази първа част дойде в десетия гейм, когато Пиронкова си осигури предимство от 0-40 в подаването на Козлова, след което пропиля и трите си сетпойнта, но малко по-късно не сгреши при четвъртата си възможност и поведе със сет аванс.

Пловдивчанката дори увеличи серията си на пет поредни гейма, реализирайки ранен пробив за 2-0 във втория сет, който обаче отново бе моментално заличен, след като Цвети загуби подаването си на нула. Все пак Пиронкова набързо си възвърна инициативата, печелейки за четвърти пореден път гейма на украинката, а тук не повтори грешката си и затвърди по категоричен начин пробива си с гейм на нула. До края Козлова достигна до две възможности да се върне в резултата, но и двете бяха отразени и след час и 19 минути игра Цвети се поздрави с крайната победа.