Григор не успя да повали могъщия Федерер и от седмия опит

Григор Димитров не успя да повали Роджър Федерер и от седмия си опит. Водещият ни тенисист стигна до финал на силния турнир в Ротердам, но загуби от Маестрото с 2-6 2-6 за по-малко от час игра.

Титлата бе под №97 в колекцията на знаменития швейцарец, а финалът - негов 146-и на ниво ATP.

В началото на двубоя Димитров играеше доста уверено, но за съжаление издържа само няколко гейма - до 2-2.

Играта му се срина в петия гейм, в който изпусна преднина от 30-15 и до края на мача успя да вземе още само 2 гейма на Федерер.

Григор не достигна до нито една точка за пробив, като допусна Маестрото да вземе 4 негови сервис гейма - по два във всеки от сетовете.

Все пак седмицата беше чудесна за Григор, който със спечелените 400 точки от утре ще се върне на четвърто място в ранглистата.

Роджър Федерер продължава да е единственият представител на Голямата четворка, срещу когото Григор Димитров все още няма победа.