Андерсън е на финал на Уимбълдън след исторически мач

Андерсън спечели със 7:6(6), 6:7(5), 6:7(9), 6:4, 26:24

След като през 2010-а Кевин Андерсън участва в най-дългия мач за всички времена, южноамериканецът отново записа името си в историята на тениса.

Световният №8 се класира за първия си полуфинал в турнир от Големия шлем, надделявайки над Джон Иснър със 7:6(6), 6:7(5), 6:7(9), 6:4, 26:24 в изключителна битка, доминирана от сервиса.

Това стана най-дългият полуфинал в историята на турнира, продължил 6 часа и 35 минути, а Андерсън очаква в сблъсъка за титлата победителя от двубоя между Рафаел Надал и Новак Джокович.

Южноафриканецът, който е поставен под номер 8, успя да направи нещо, което никой не бе правил до този момент на турнира. Той спечели гейм при сервис на Иснър и то го направи четири пъти.

По този начин сложи край на серията на американеца от 110 поредни гейма, в които имаше началния удар.

При 24:24 Андерсън поведе с 40:0 при сервис на съперника, при когото се усети умората. Иснър спаси първия брейк пойнт, но след това прати бекхенд в мрежата, което даде възможност на Кевин да сервира за мача. Той се справи и сложи край на маратона при 26:24.

Андерсън завърши мача с 49 аса на сметката си, а съперникът му – с 53.

Иснър подобри рекорда на Горан Иванишевич за най-много директни точки в едно издание на надпреварата.