09.06.2019, 19:09 (обновена 10.06.2019, 08:22)
Надал

Доминацията на Рафаел Надал на кортовете на Ролан Гарос продължава

Рафаел Надал доказа „кралското си потекло“ и не допусна изненада на клея в Париж, печелейки за дванайсети път Ролан Гарос.

Както миналата година, така и тази Рафа победи на финала Доминик Тийм. Единствената разлика с миналогодишната битка за трофея, бе че тази година австриецът успя да вземе сет.

Официалният резултат от мача е 6-3 5-7 6-1 6-1 след три часа игра, но по-важното число е 12. Така титлите на Надал на турнири от Големия шлем вече са още 18, с две по-малко от Роджър Федерер и с три повече от тези на Новак Джокович.

33-годишният испанец имаше проблеми във финала само в първите два сета, вторият спечелен от Тийм. След това обаче даде само два гейма на опонента си.

Въпреки че се представи доста по-добре в сравнение с преди 12 месеца и победи Новак Джокович на полуфиналите, Тийм просто не успя да се противопостави на Краля на клея.

Победата пък бе под №24 за Надал в полуфинали и финали на Ролан Гарос, като испанецът все още няма загуба в заключителните два кръга на турнира.

Дали ще се намери някой, който да се справи с Рафа на клея в Париж - отговорът на този въпрос ще търсим отново и следващата година.

Oще: 2019  доминик тийм  рафаел надал  ролан гарос  ролан гарос 2019  финал