Рутинни победи за фаворитките в Мелбърн

Шарапова имаше далеч по-малко проблеми, отколкото във втория кръг.

След ходенето по мъките срещу 150-ата в света Александра Панова в миналия кръг, Мария Шарапова най-после взе глътка въздух с рутинна победа над Зарина Диас с 6-1 6-1. Казахстанката вече мина през два трисетови успеха и днес в играта ѝ нямаше нужната свежест, за да се противопостави на световната №2.

Шарапова потегли с преднина от 4-0 преди Диас да запише единствения си гейм в първия сет. Казахстанката проби на старта на втория, но не се разписа в резултата повече до края на мача. Рускинята продължава на осминафинал срещу Шуай Пън, която още не е загубила сет в турнира.

Южени Бушар започна да напипва ритъма си в края на първия сет, след което помете Каролине Гарсия със 7-5 6-0, достигайги до четвъртия кръг на Australian Open. Мачът започна интересно с шест пробива в първите осем гейма, а общо брейковете в първата част бяха седем.

"Не мисля, че това беше най-прекрасният тенис, който можехме да дарим на публиката", самокритично заяви поставената под №7 в схемата канадка. Гарсия успя да удържи подаването си в само два гейма, което силно повлия на крайния изход на двубоя на "Rod Laver Arena".

След 13 непредизвикани грешки в първия сет, Бушар направи само четири във втория. След 5-5 в първата част, 20-годишната канадка взе осем поредни гейма на съперничката си. На осминафиналите Джини ще се изправи срещу румънката Ирина-Камелия Бегу, която спря германката Карина Витьофт след 6-4 6-4.

Поставената под №3 в схемата Симона Халеп не допусна изненада и надделя над Батани Матек-Сандс с 6-4 7-5 за час и половина. Румънката сама си усложни задачата донякъде във втората част, след като поведе с 5-1, но допусна изравняване. С още един пробив обаче тя реши всичко в своя полза.

В спор за място на четвъртфиналите Халеп ще се изправи срещу Янина Викмайер. В друга среща от третия крът белгийката елиминира още една от поставените в лицето на Сара Ерани, която беше №14 в схемата, побеждавайки италианката с 4-6 6-4 6-3.

В двубой между две от поставените в основната схема, Екатерина Макарова отстрани Каролина Плишкова с 6-4 6-4. Десетата в схемата рускиня се справи с №22, въпреки че цял мач игра с превръзка на дясното бедро и видимо имаше проблеми с травма.

Плишкова никога не бе прескачала втория кръг в Мелбърн, но показа, че се намира в отлична форма на турнира в Сидни, на който стигна до финала. Тя обаче бе далеч от най-доброто, на което е способна, и направи много непредизвикани грешки.

Макарова, която е двукратна четвъртфиналистка на Australian Open ще срещне в четвъртия кръг Юлия Гьоргес - непоставена и №73 в световната ранглиста. Германката спря победния поход на Луцие Храдецка след трудно 7-6(6) 7-5 за час и 40 минути. Гьоргес и Макарова до момента не са се срещали.