Федерер разби Тийм и запази шансове за продължаване напред | sportcafe.bg

Федерер разби Тийм и запази шансове за продължаване напред

14.11.2018, 08:04 (обновена 14.11.2018, 08:46)
роджър

Роджър Федерер записа първа победа на финалния Мастърс в Лондон. Маестрото се наложи над Доминик Тийм с 6:2, 6:3 за час и 6 минути в група "Лейтън Хюит".

Швейцарецът имаше тотално превъзходство през целия мач и показа, че си е направил нужните изводи след загубата от Кей Нишикори в неделя.

Федерер пропусна брейкбол още в първия гейм на мача, но логичното се случи в третия, когато швейцарецът успя да пробие.

Той стигна до нов пробив в седмия гейм, поведе с 5:2 и безпроблемно затвори сета с 6:2.

Вторият сет започна с лесен пробив на 15 за Маестрото, а в този момент Доминик Тийм сякаш рухна психически.

До края на мача Федерер не срещна особени трудности и печелеше подаванията си на нула.

Всичко завърши в деветия гейм с нов пробив за Маестрото.

Така Федерер заема второто място в групата, а в четвъртък ще играе срещу лидера Кевин Андерсън.

Швейцарецът се нуждае от победа, за да осигури класиране на полуфиналите, защото евентуална негова загуба и успех на Нишикори над Тийм, ще означава, че Федерер е аут от надпреварата.