Федерер помете Кирьос, Джоко и Шарапова с победи, шампионката от Уимбълдън отпадна

Федерер продължава с победния си път в Ню Йорк Снимка: Getty Images
Федерер продължава с победния си път в Ню Йорк

Роджър Федерер изнесе урок на Ник Кирьос и си запази място във втората седмица на US Open след победа с 6-4, 6-1, 7-5. Маестрото държеше мача под контрол през цялото време и постигна чист успех.

Новак Джокович също продължава победния си път в Ню Йорк. Сърбинът даде само осем гейма на Ришар Гаске и след 6-2, 6-3, 6-3 е в четвъртия кръг на турнира. Следващият съперник на Ноле е Жоао Соуса.

При дамите Мария Шарапова постигна лесна победа с 6-3, 6-2 над Йелена Остапенко и за втора поредна година си осигури участие във втората седмица на турнира.

Голямата изненада на деня беше поднесена от Доминика Цибулкова, която изхвърли шампионката от Уимбълдън Анджели Кербер.

Кербер, която спечели турнира в Ню Йорк през 2016 г. допусна обрат и загуби с 6-3, 3-6, 3-6 в битка, продължила два часа и 15 минути.

Победителката Цибулкова ще спори за място на 1/4-финалите с Мадисън Кийс.