Григор подари мача на Лайович с двойни грешки в ключов момент

Григор Димитров отпадна от силния турнир в Пекин след загуба с 4:6, 6:2, 4:6 от сърбина Душан Лайович, №55 в световната ранглиста.

Играта на българина бе на приливи и отливи, а след като се измъкна от трудна ситуация в решителната част, подари победата на съперника с две двойни грешки в ключов момент.

Първият сет бе решен от пробив на старта за Лайович. До края на частта Димитров не съумя да достигне до нито една възможност за връщане на брейка.

Началото на втория сет бе за българина, който взе убедително уводното си подаване, след което проби и затвърди за 3:0. В петия гейм сърбинът осъществи рибрейк за 2:3, но Григор се мобилизира и повече не му даде гейм за крайното 6:2, като по този начин изравни сетовете.

В решителната част Димитров отново бе много неубедителен в първото си подаване и бе пробит. В петия гейм българинът отрази два брейкбола, за да не позволи изоставане с втори пробив.

Импулсът от трудно спечеления гейм произведе нужния ефект и с много стабилно представяне на ретур първата ни ракета осъществи рибрейк за 3:3, след което обърна резултата в своя полза, печелейки безпроблемно подаването си на 15.

В 9-ия гейм при 4:4 Димитров подари мача на Лайович. Първата ни ракета направи двойна грешка за 15:30, след което последва интересна точка, в която бе преодолян на мрежата с цената на два скрити мачбола. Тогава последва втора двойна грешка и след почивката сърбинът щеше да сервира за място на четвъртфиналите.

Като че ли самият Григор не вярваше, че обратът е възможен и с гейм на нула съперникът му приключи двубоя след почти два часа на корта.