За 11-часовия мач всички знаем. А за 29-минутното РАЗИГРАВАНЕ?

Ако стигнете до Уимбълдън, отидете до 18-ти корт. Заслужава си! На него се случи нещо историческо. Вижте в галерията.
5. Джон Макенроу срещу Матс Виландер – 1982 г. (6 ч. 22 мин.)
Срещата е от четвъртфиналите на турнира за Купа "Дейвис" и завършва при резултат 9–7 6–2 15–17 3–6 8–6. Срещата е преди въвеждането на тайбрека.
4. Вики Нелсън срещу Джийн Хепнър – 1984 г. (6 ч. 31 мин.)
Вики Нелсън печели с 6–4 7–6(11), а дълго време това е най-продължителният мач, изигран в рамките на един ден. Този двубой остава в историята и с невероятните 643 удара в едно разиграване, което продължава 29 минути.
3. Фабрис Санторо и Арно Клеман – 2004 г. (6 ч. 33 мин.)
Двамата французи се изправят още в първия кръг на Ролан Гарос. Двубоят се провежда в рамките на два дни, а Санторо печели с 6–4 6–3 6–7(5) 3–6 16–14.
2. Леонардо Майер - Жоао Соуса – 2015 г. (6 ч. 43 мин.)
Най-скорошният рекорд в класацията, поставен от Леонардо Майер и Жоао Соуса в първия кръг на турнира за Купа "Дейвис. Това е и най-дългият мач в неофициалното отборно световно първенство. Аржентинецът печели със 7–6(4) 7–6(5) 5–7 5–7 15–13 в рамките на един ден.
1. Джон Иснър - Никола Маю - 2010 г. (11 ч. 5 мин.)
Мачът е по време на Уимбълдън 2010, а рекордът от 11 часа и 5 минути трудно някога ще бъде подобрен. След тридневна битка, Иснър печели, като последният сет е взет със 70-68. Снимка: Getty Images

Уимбълдън идва в София. Нека заедно да гледаме финала на лидерите в мъжкия сингъл тази неделя, в 16 часа. Sportcafe организира гледането заедно с любимата тенис бира Stella Artois, която за четвърта поредна година е официален партньор на турнира. Домакин отново ще бъде азиатският ресторант и бар SASA – Радисън. Екипът на Stella Artois е подготвил интересни игри и награди за най-отдадените познавачи на тениса. Тъй като местата са ограничени, молим желаещите да се включат в събитието да ни пишат на адрес tenniskafeevents@gmail.com, за да предупредим домакините за приблизителната бройка гости.

Ако вятърът ви отвее в комплекса "Уимбълдън", задължително се разходете до корт №18. На пръв поглед съоръжението не е нищо особено. Даже напротив. Не би останал спомен в съзнанието ви, ако не е историческото събитие, което се случи на него преди 7 години.

През 2010-а Джон Иснър и Никола Маю изиграха най-дългия мач в тениса, който продължи 11 часа и 5 минути и завърши при резултат 70-68 за американеца в решителния пети сет.

Двубоят започна в 18:13 ч. местно време на 22 юни, но бе прекъснат три часа по-късно (21:07 ч.) заради тъмнина.

На следващия ден двамата излязоха на корта в 14:05 ч., а в 17:45 ч. официално подобриха рекорда за най-продължителен мач в историята. В 21:09 ч. срещата отново бе прекъсната заради мрак при 59-59 гейма и развръзката й остана за третия ден.

Играта бе подновена отново на 24-ти в 15:40 ч., а Иснър реализира мачбола си в 16:47 ч.

Финалният сет продължи точно 8 часа и 11 минути и само той е по-дълъг от втория най-продължителен мач в историята.

Двамата счупиха редица рекорди и нанизаха по над 100 аса, а 11-часовият маратон е постижение, което едва ли някога ще бъде подобрено.

В аналите на женския тенис обаче също е записан изумителен рекорд.

На 24 септември 1984 г. Вики Нелсън и Джийн Хепнър правят разиграване от 643 удара, което продължава 29 минути. Нелсън е под №93 в ранглистата, а Хепнър - 172-а.

Невероятното събитие се случва в първия къг на турнира Central Fidelity Banks International в Ричмънд, Вирджиния.

Четвърт век по-късно, през 2009-а Анди Мъри и Жулиен Бенето правят разиграване с 53 удара и двамата споделят, че не помнят по-дълго в своите кариери. Отново Мъри участва в размяна на 54 удара с Новак Джокович на финала на US Open през 2012 г.

Все пак рекордът при мъжете се държи от Гилермо Вилас и Бьорн Борг от финала на Ролан Гарос през 1978 г. - 86 удара.

Но представете си какво значи размяна от 643...

Мачът между Нелсън и Хепнър е двусетов, но колко си мислите, че продължава?

Вижте в галерията Топ 5 на най-продължителни тенис срещи (на сингъл) в историята.