Григор с нова победа, стигна до основната схема в Женева

Григор вече очаква първия си съперник в основната схема

Григор Димитров се класира за основната схема на турнира от сериите ATP 250 в Женева след победа със 7:5, 6:3 над италианеца Томас Фабиано.

Българският тенисист заслужено стигна до успеха след час и 29 минути игра на централния корт и вече очаква следващия си съперник.

В първи кръг от квалификациите Григор се справи с швейцареца Марк-Андреа Хюслер с 6:4, 6:3. Той беше по-добър и днес, макар че в първия сет не успя веднага да наложи темпото си.

Димитров даде ранен пробив на световния номер 100 и изостана с 2:4. В дълъг осми гейм българинът стигна до цели 7 брейкбола, за да върне пробива и впоследствие с още един пробив спечели частта.

Във втория сет Григор започна силно и спечели нов гейм при сервис на Фабиано, а после успя уверено да довърши мача.

Все още не е ясно кой ще бъде противник на най-добрия български тенисист в първи кръг от основната схема. Вариантите са Фелисиано Лопес, Таро Даниел, Раду Албот и Федерико Делбонис.