Шарапова отново не успя да прескочи Серина

Серина записа 18-а поредна победа над рускинята

Серина Уилямс удължи кошмара на Мария Шарапова с 18-а поредна победа над рускинята, този път с 6-4 6-1 на четвъртфинал на Australian Open. Световната №1 дори не загуби сет в последните седем мача от серията, която продължава вече 12 години.

Уилямс потегли много вяло в началните минути и Шарапова проби в първия гейм на двубоя. Серина обаче очаквано вдигна оборотите и навакса пробива до 2-2.

При 5-4 Уилямс на два пъти си подсигури сетпойнт със зверски форхенд ретури, но след това бъркаше. Шарапова не успя да вкара в корта рутинен минаващ удар и това означаваше сетпойнт №3, който също отиде в миналото с нова грешка от ретур. При четвъртата възможност Серина пак атакува мрежата и този път завърши сета с класно воле.

Американката поиска намеса на физиотерапевта в почивката, а Шарапова знаеше, че ще се нуждае от стабилен сервис, за да има каквито и да е шансове след почивката. Това обаче не се случи и Уилямс поведе с 5-0 преди рускинята да намери начин да удържи подаването си за 1-5. Шарапова хвърли всичко срещу Серина и имаше два брейкбола за 2-5, но пропиля и тези възможности, а американката пресече финалната линия за час и 33 минути.

Уилямс продължава напред срещу Агнешка Радванска, която отнесе с 6-1 6-3 Карла Суарес Наваро и за втори път се класира за полуфинал на Australian Open.

Роджър Федерер пък заслужи 39-ия си полуфинал в Големия шлем с демонстрация на класа срещу Томаш Бердих със 7-6 (4) 6-2 6-4. Чехът беше спечелил последните си две битки срещу Маестрото в славното каре, но днес се намираше далеч от желаната форма.

При 5-4 в своя полза в третия сет Федерер приключи спора с безкомпромисен сервис гейм и на полуфинала очаква Новак Джокович или Кей Нишикори.