Изумителен Дел Потро сломи Федерер в епична битка и спечели Индиън Уелс

Дел Потро и Федерер направиха финал, който ще се помни Снимка: Getty Images
Дел Потро и Федерер направиха финал, който ще се помни

Хуан Мартин Дел Потро спечели изумителния финал на Индиън Уелс и стана шампион в турнира с може би най-добрия тенис в кариерата си.

В голям мач аржентинецът надигра шампиона от миналата година Роджър Федерер с 6-4 6-7(8) 7-6(2) и не само спечели първа Мастърс титла в кариерата си, но и сложи край на изключителната серия на Федерер от 17 поредни победи от началото на сезона.

Дел Потро спаси 3 мачбола по пътя към успеха и за 2 часа и 42 минути тенис на топ ниво грабна победата.

Неговият сервис потръгна от самото начало на първия сет, а в петия гейм успя да реализира и пробив за 3-2. Той уверено затвори сета с 6-4 и не позволи на Федерер да се върне в него. През втората част се стигна до драматичен тайбрек, в който след няколко обрата швейцарецът спечели с 10:8 и така изравни за 1-1 в сетовете.

В решителната част световният номер 1 осъществи пробив за 5-4 и сервираше за победата, но изпусна три мачбола и Дел Потро успя да го пробие за 5-5.

Двамата стигнаха до още един тайбрек, в който аржентинецът вече беше безапелационен и даде само две точки на съперника, за да ликува накрая с титлата.