Адриан Андреев загуби финала на младежката Олимпиада

Андреев и Хиджиката отстъпиха на финала

Българският тенисист Адриан Андреев загуби финалния мач на двойки от Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес.

Той и партньорът му Ринки Хиджиката (Австралия) отстъпиха срещу представителите на домакините Себастиан Баес и Факундо Диас Коста с 4:6, 4:6.

Така Андреев, който миналия месец стана шампион на двойки при юношите на US Open, остава със сребърен медал от Олимпиадата.

В днешния финален мач двамата аржентинци започнаха силно и набързо поведоха с 3:0 гейма. После обаче срещата стана равностойна, а Андреев и Хиджиката се върнаха в сета и намалиха изоставането си до един гейм.

Все пак Диас Коста и Баес не изпуснаха водачеството и затвориха частта с 6:4.

Вторият сет също беше оспорван, но се реши с пробив в седмия тилданов гейм, с който аржентинците отново дръпнаха в резултата и взеха подаванията си до края, за да спечелят титлата.