Григор ще срещне Ник Кирьос

В Мелбърн Григор и Киррьос отпаднаха от Анди Мъри.

Ник Кирьос е първият съперник на Григор Димитров на турнира в Индиън Уелс. Младият австралиец преодоля първия кръг, в който имаше за опонент представителя на домакините Денис Кудла - 6-3 7-5.

Кирьос е с четири години по-малък от Григор и в момента е под №37 в световната ранглиста. Двамата не са се срещали досега на ниво ATP. През този сезон Кирьос достигна до четвъртфиналите на Australian Open, където отстъпи на Анди Мъри, който преди това острани и Григор.

Два пробива в края на сетовете направиха разликата между Кирьос и Кудла. Австралиецът проби за 5-4 в първата част, след което поведе в сетовете на свое подаване. Двамата младоци си размениха по пет гейма без да се пробият, след което Кирьос осъществи брейк на нула за 6-5 и приключи мача за час и 9 минути в следващия си сервис гейм.

Ник реализира 11 аса и спечели 86% от точките си на първи сервис. Той отрази единствения брейкбол, който имаше Кудла, а в същото време взе две от трите точки за пробив, до които достигна.

Победителят от двубоя между Григор Димитров и Ник Кирьос, който ще се изиграе в неделя, ще си осигури $31,670 от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста, а в третия кръг ще се изправи срещу Томи Робредо или Андрей Голубьов.