Ник Кирьос е новият шампион в Бризбън

Трофеят е първи за Кирьос от почти година и половина, след като през миналия сезон загуби три финала в тура. Балансът му във финални срещи вече е положителен – 4-3.

Ник Кирьос спечели четвъртата си кариерна титла и първа пред родна публика, триумфирайки на турнира в Бризбън след 6-4 6-2 над Райън Харисън.

Трофеят е първи за Кирьос от почти година и половина, след като през миналия сезон загуби три финала в тура. Балансът му във финални срещи вече е положителен – 4-3.

Двубоят започна много любопитно, след като Харисън имаше две точки за пробив още във втория гейм, но Кирьос знаеше, че притежава силно оръжие в лицето на сервиса си и го използва, за да удържи. Австралиецът наниза 6 аса още в първите си две подавания, а опонентът му също бе много убедителен на начален удар.

Американецът определено има за какво да съжалява, тъй като пропусна нови три брейкбола в шестия гейм, след което бе пробит. Кирьос стигна до 30-40 и първия си брейкбол, след което със страхотен ретур изхвърли американеца от корта и завърши с форхенд уинър. Ник затвърди на нула, а малко по-късно застана на линията да сервира за сета при 5-4. Отново без да даде точка на съперника Кирьос приключи частта за 37 минути – 6-4.

Вторият сет се разви напълно по вкуса на Кирьос, който проби за 2-1 и затвърди с гейм на нула. Ситуацията на Харисън стана почти безнадеждна в петия гейм, след който изостана с двоен пробив. Американецът отрази три брейкбола, но на четвъртия се предаде – 1-4, а минути по-късно Ник сложи точка на спора на свой сервис.

Кирьос, който ще прогресира с 4 места в световната ранглиста и ще се завърне в Топ 20, приключи двубоя със 17 аса.