Треньорът на Ана Иванович припадна при загубата й от Кийс

Найджъл Сиърс припадна по време на двубоя на Ана Иванович с Мадисън Кийс и бе откаран в болница
Двубоят бе прекъснат за около 40 минути
Иванович водеше със сет и 1-0 във втория, но явно инцидентът й повлия сериозно и отпадна, след като загуби следващите два сета с по 4-6

Ана Иванович водеше със сет срещу Мадисън Кийс в мач от третия кръг на Australian Open при жените на „Род Лейвър Арена” и при 1-0 гейма в нейна полза във втория треньорът й Найджъл Сиърс припадна.

Сиърс е баща на Ким Сиърс, която е съпруга на Анди Мъри. Британецът също играеше своя мач от третия кръг, но на „Маргарет корт Арена”. Мъри победи Соуса с 6-2, 3-6, 6-2, 6-2 и ще се изправи срещу Бърнард Томич на 1/8-финалите.

Двубоят между Иванович и Кийс бе прекъснат след инцидента, а Найджъл Сиърс бе откаран в болница, където е преминал преглед при кардиолог.

След около 40 минути двубоят бе подновен, но инцидентът явно повлия негативно на Ана, която загуби следващите два сета с 4-6, 4-6 и отпадна от първия за годината турнир от Големия шлем. В следващия си мач пък Кийс ще се изправи срещу световната №17 Шуай Жан.

58-годишният Сиърс припадна само дни преди очакваното раждане на Ким. След мача си Мъри бе своевременно уведомен за инцидента и заедно с майка си Джуди, е тръгнал към болницата.

Според информациите, Найджъл вече е в съзнание и дори говори. Това е вторият път, в който мач на Иванович бе прекъсван, след като в четвъртък двубоят й бе спрян за около 30 минути, след като фен припадна на трибуните.