Вавринка отново спря Григор, този път на старта на US Open

В третия сет беше големият шанс на българина да се върне в мача, но той допусна втора поредна загуба от Стан Вавринка в първи кръг на турнир от “Големия шлем” Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна още на старта на US Open след загуба с 3:6, 2:6, 5:7 от швейцареца Стан Вавринка.

Вавринка, който в момента е номер 101 в света, победи Григор и на старта на Уимбълдън по-рано тази година, а сега показа по-здрава психика, докато българинът за пореден път допусна твърде много грешки и спадове в играта си.

През първите два сета Стан беше категоричен, но в третия Димитров реализира пробив и сервираше за сета при 5:3, когато допусна обрат.

Първият сет започна равностойно, макар че още в откриващия гейм Григор имаше брейкбол. Двамата взимаха подаванията си до 4:3 за Вавринка, когато българинът изигра много лош сервис гейм и го загуби.

Димитров започна с двойна грешка, изостана с 0:40, а при 30:40 направи втора двойна грешка и позволи на противника да сервира за сета.

Вавринка не беше убедителен в последвалия сервис гейм, но успя да го вземе, с което и сетът приключи при 6:3.

Във втората част Димитров продължи да греши, бързо се срина и допусна пробив още в първия гейм.

Следващият му сервис гейм също беше спечелен от швейцареца, а макар и с някои проблеми, Стан затвърди втория пробив и дръпна с 4:0.

Григор успя да вземе гейм за 1:4, но после при 1:5 се стигна до два сетбола за Вавринка. Първата ни ракета измъкна гейма с три уинъра, впоследствие стигна и до точка за пробив при сервиса на съперника. Накрая Стан реализира седмия си геймбол и затвори частта с 6:2.

Началото на третия сет беше по-позитивно за българския тенисист и той взе подаването си на 0, а после поведе с 40:0 при сервиса на съперника си.

Вавринка някак успя да се спаси и да си вземе сервирането. Григор спечели още един свой сервис гейм на 0, а после швейцарецът поиска медицински таймаут заради проблем с кръста.

След почивката сетът продължи гейм за гейм, а при 4:3 за Григор сънародникът ни имаше още две точки за пробив. При втората Вавринка изкара аут и така Димитров най-сетне реализира пробив, повеждайки с 5:3.

Когато трябваше да сервира за сета обаче, Димитров допусна нов спад и Вавринка поведе с 40:15.

Григор спаси двете точки за пробив, а после отново изостана и след атрактивно разиграване Стан в крайна сметка върна пробива, а ядосаният Григор счупи ракетата си в земята.

Психологическото предимство отново беше на страната на Вавринка и макар и отново да не беше категоричен на свой сервис, той успя да изравни геймовете за 5:5.

Тогава разколебаният Димитров изостана с 15:40 на свой сервис и след оспорвано разиграване при втория брейкбол, Вавринка надделя, за да реализира поредния си пробив.

Така Стан сервираше за мача и набързо го приключи с топовен сервис при 40:15.