Григор мина и през Истомин и е на 1/4-финал в Ротердам

Григор Димитров мина през Денис Истомин след 7-6(3), 6-1

Григор Димитров и този път не се затрудни с Денис Истомин и вече е четвъртфиналист на ABN AMRO World Tennis Tournament след успех със 7-6(3) 6-1. Двамата вече се сблъскаха на тазгодишния Australian Open, когато най-добрият ни тенисист спечели с 2-6 7-6(2) 6-2 6-1, а днес успехът отново мина през един тайбрек, но българинът не отпусна сет на съперника си.

Когато двамата се сблъскаха в Мелбърн, Истомин потегли изключително силно и грабна първия сет с 6-2, само че този път началните минути бяха за Григор. Българинът бързо установи високо темпо и поведе с 40-0 в подаването на Истомин, а при втората възможност подготви добре атака към мрежата и завърши с класно воле. Григор бързо затвърди и сервираше безупречно в следващите минути до 4-2 гейма.

Истомин постепенно започна да намира ритъма си, но Димитров имаше шанс да реши сета, след като си осигури брейкбол с нова перфектно подготвена атака към мрежата, само че сбърка ретура в решаващ момент и узбекът се измъкна. Нещо повече – световният №76 успя в няколко поредни точки да разгадае сервиса на Григор и получи точка за 4-4, при която българинът го улесни с топка в мрежата. В крайна сметка сетът се реши в табйрек, което изглеждаше като логична развръзка на фона на баланса на силите на корта.

Истомин първи удари с минибрейк за 3-1 точки след перфектен пасингшот, но смяната на полетата дойде при равенство. Българинът отрази сетбол при 6-7 точки с ас, а после стигна до нова точка за затваряне на сета, на която Истомин направи двойна грешка.

През втората част Григор просто стъпка съпротивата на съперника с огромно желание за игра и воля за победа, а крайният резултат бе категоричен – 7-6(7) 6-1.

На четвъртфинала, Димитров също ще има познат съперник – Давид Гофен. Двамата се сблъскаха във финала на Sofia Open през изминалата седмица, а българинът заслужи шестата си ATP титла след триумф със 7-5 6-4. В момента Григор води с 6-0 в преките двубои срещу белгиеца.