Ноле сигурен за полуфиналите в Лондон

15.11.2018, 09:54 (обновена 15.11.2018, 10:15)
групи

Джокович излезе от групата си, Федерер ще трябва да се потруди още.

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович достигна за осми път в кариерата си до полуфиналите на финалния турнир на АТР в Лондон.

Класирането му стана факт, след като Марин Чилич (Хърватия) победи Джон Иснър (САЩ) с 6:7(2), 6:3, 6:4 за 2:14 часа в среща от втория кръг в група "Густаво Куертен".

В първия сет се игра без пробиви, а в тайбрека Инсър поведе с 5:1 и спечели със 7:2. Чилич направи един пробив в осмия гейм, с който взе втората част и изравни резултата. В началото на третия сет хърватинът поведе с 3:1 и без проблеми затвори мача.

"Първият сет беше изключително труден. Джон игра страхотно в тайбрека, а аз трябваше да запазя спокойствие и да остана концентриран. Във втория сет играх много силно и съм наистина щастлив от победата", каза Чилич след мача.

Oще: atp  лондон  новак джокович  роджър федерер  тенис  финали