Федерер продължава без загубен сет

Федерер все още няма загубен сет.

Роджър Федерер записа 11-а поредна победа в Мелбърн и се класира за четвъртфиналите на Australian Open. 36-годишният швейцарец спечели с 6:4, 7:6(3), 6:2 срещу една от изненадите на турнира - унгареца Мартон Фучович.

Федерер, който няма загубен сет от началото на турнира ще играе на четвъртфиналите в Мелбърн за 14-и път. Той не е достигал до тази фаза всеки само веджън от 2004 г. насам.

Носителят на 19 титли от Големия шлем успя да спечели първия сет след пробив за 6:4. Преди това той пропусна шансове в шестия гейм. Ситуацията бе подобна във втората част. Този път възможностите за пробив бяха в четвъртия гейм. Стигна се до тайбрек, в който Федерер показа класа. Швейцарецът постигна ранен пробив в третия сет и това вече пречупи съперника му. Роджър се възползва едва от три брейк пойнта от 10 възможности в мача, но и това бе напълно достатъчно.

Следващият му съперник ще е Томаш Бердих.