Надал чака Григор във втория кръг в Базел

Григор може да срещне Рафа още във втория кръг.

Григор Димитров излиза срещу Сергей Стаховски в двубой от първия кръг на турнира "Swiss Indoors Basel" следващата седмица. Украинецът е под №66 в световната ранглиста, а това ще бъде трети мач помежду им, като двамата са си разменили по един успех.

Стаховски печели с 6-2 6-4 на Мастърса в Маями през 2011-а, а Григор го победи по пътя към титлата си в Букурещ миналия сезон на клей. Украинецът загуби от Иво Карлович във втори кръг във Виена, а преди това участваше предимно в надпревари на двойки в чалънджъри от US Open насам.

Ако победи Стаховски във втория кръг българинът ще се изправи срещу Рафаел Надал, ако испанецът успее да се справи с Лукаш Росол. На четвъртфиналите потенциален съперник на Григор Димитров е Марин Чилич.

Лидерът в схемата Роджър Федерер излиза в родния си град срещу Михаил Кукушкин в първия си мач, а след това при победа го очаква Филип Колшрайбер или квалификант. Потенциалният четвъртфинал е с Давид Гофен.