Разочарование за Григор навръх рождения ден | sportcafe.bg

Разочарование за Григор навръх рождения ден

16.05.2018, 15:32 (обновена 16.05.2018, 18:09)
григор

Българинът е поставен под №3 в схемата във Вечния град и пропусна първия кръг. С победата над Нишикори той си осигури осминафинал срещу Филип Колшрайбер.

Григор Димитров загуби със 7:6 (4) 5:7 4:6 от Кей Нишикори след тричасова битка във втория кръг на Мастърса в Рим навръх 27-ия си рожден ден, след като допусна обрат.

Българинът бе поставен под №3 в схемата във Вечния град и пропусна първия кръг.

Мачът започна трудно за Григор, който допусна пробив в маратонския пети гейм за 2:3. Григор се завърна от 0:40, спаси и още две точки за пробив, но допусна прекалено много грешки предимно от бекхенд и японецът постигна първия пробив в срещата, след което затвърди.

Първата ни ракета успя да хване последния влак и не само се задържа в сета, но и успя да го спечели.

Връщането на пробива стана за 5:5 след много силен гейм на Григор, след което се стигна до тайбрек. Българинът пръв бе пробит за 1:3, а малко по-късно изоставаше с 2:4, но записа поредица от пет поредни точки и приключи първия сет след над час битка.

Във втория сет Григор отново водеше с пробив и поведе с 4:3, но японецът го върна мигновено и изравни. След това обаче Нишикори взе три от следващите четири гейма и спечели втория сет със 7:5.

Третият сет започна силно за първата ни ракета и Димитров направи нов пробив, с който проби за 3:2. И този път обаче Нишикори успя да го върне и изравни резултата - 4:4. В деветия гейм Григор пропусна да направи нов пробив и японецът взе трудно подаването си, след което успя да пробие отново и да стигне до успеха с 2:1 сета.

Oще: григор  григор димитров  кей нишикори  мадрид  мастърс  рим