Федерер и Джокович вървят към мач помежду си. Возняцки е аут, Шарапова бие

В следващия кръг Мария Шарапова ще играе с Йелена Остапенко.

Носителят на 20 титли от Големия шлем Роджър Федерер продължава уверено в Откритото първенство на САЩ след "чиста" победа със 7:5, 6:4, 6:4 над Беноа Пер.

За Маестрото предстои трудно изпитание срещу непредвидимия Ник Кирьос, който надделя над друг француцин - Пиер-Юг Ербер с 3:1 сета.

Двукратният шампион Новак Джокович също се класира за третия кръг след победа с 6:1, 6:3, 6:7(2), 6:2 над Тенис Сандгрен. 31-годишният сърбин не стигна лесно до успеха, макар че можеше да приключи двубоя в три сета. Той пропусна мачбол в третата част, преди да загуби тайбрека. Ноле обаче беше безмилостен до края, направи два пробива в четвъртия сет и си осигури сблъсък в следвщия кръг с Ришар Гаске.

Както е известно, Джокович и Федерер са потенциални съперници на четвъртфиналите, но трябва да преодолеят следващите си двама съперници.

Марин Чили разгроми унгареца Хуберт Хуркач с 6:2, 6:0, 6:0 само за час и 19 минути. Световният №4 Александър Зверев елиминира Никола Маю също в три сета - 6:4, 6:4, 6:2, а Кей Нишикори водеше със сет и 5:4 във втория срещу Гаел Монфис, когато французинът се отказа заради контузия.

При жените отпадна още една фаворитка в лицето на втората поставена Каролине Возняцки, която отстъпи с 4:6, 2:6 на Леся Цуренко.

Мария Шарапова взе мача си и е в трети кръг. Рускинята се справи с 6:2, 7:5 със Сорана Кърстя.