Григор стигна до мач с Джокович след успешно начало в Синсинати

Григор продължи добрата си серия срещу Миша Зверев, но се задава далеч по-неудобен за него противник

Григор Димитров се класира за трети кръг на турнира в Синсинати след успех над Миша Зверев със 7:6(5), 7:5.

В турнира най-добрият български тенисист защитава титлата си от миналата година и в следващия си двубой ще се изправи срещу Новак Джокович, срещу когото има 1 победа и 8 загуби.

Срещу Зверев Григор успя да надделее в два равностойни сета, и то след като преодоля лошия си старт, в който допусна 7 непредизвикани грешки от форхенд за 11 минути.

Началото на двубоя се забави с няколко часа заради дъжд в Синсинати. Българинът влезе лошо в мача и изпусна първото си подаване, след като изостана с 15:40 и Зверев направи пробив.

Последва бърза размяна на геймове и двамата тенисисти печелеха своите подавания. В шестия гейм обаче Димитров постави под напрежение сервиса на съперника и получи общо пет точки за пробив в гейма, като последната от тях успя да оползотвори и да изравни за 3:3.

Последва труден сервис гейм за Григор, но той успя да го вземе и за пръв път в мача да поведе. Сетът продължи гейм за гейм до 6:6, когато влезе в тайбрек.

Там Димитров показа концентрация и поведе с 4:1 точки, но Зверев изравни до 4:4. Григор отново дръпна с 6:4 и се възползва от втория си сетбол, за да затвори частта.

Вторият сет протече много равностойно и съперниците взимаха сервис геймовете си без много затруднения. При 3:3 обаче Зверев допусна колебания при своето подаване и Григор поведе с 40:15. Българинът обаче сгреши един ретур и противникът му бързо се измъкна от ситуацията, за да поведе с 4:3.

При 5:5 световният номер 5 получи нов шанс и този път се възползва. Той отново поведе с 40:15 и след отлично проведено разиграване осъществи пробива.

Така при 6:5 Григор сервираше за мача и още при първия си мачбол приключи срещата - 7:6(5), 7:5.