Ливърпул отново разгроми Порто като гост

17.04.2019, 22:56 (обновена 18.04.2019, 00:22)
Порто - Ливърпул 1:4

Салах затвърди добрата си форма напоследък, а Ливърпул показа забележителна ефективност преди сблъсъците с Барселона

Ливърпул пак нанесе разгромна загуба на Порто в Шампионската лига и се класира убедително за полуфиналите в турнира.

"Мърсисайдци" спечелиха с 4:1 в Лисабон и с общ резултат 6:1 продължават във финалната четворка на надпреварата.

Преди година Ливърпул спечели с 5:0 гостуването си на Порто, а този път също стигна до впечатляващ резултат с убийствено ефективен футбол.

Срещата започна с остра борба в центъра и без интересни положения, но в 27-ата минута Ливърпул откри резултата и прекрати надеждите на домакините за обрат в общия резултат.

Мохамед Салах успя да задържи топката в наказателното поле и подаде прострелно към Садио Мане, който засече във вратата. Първоначално беше отсъдена засада, но ВАР се намеси, за да установи, че такава нямаше - 1:0 за Ливърпул.

В 65-ата минута Салах покачи на 2:0 сам срещу Касияс, но само три минути по-късно Милитао намали за домакините с глава след корнер.

В 77-ата минута появилият се през второто полувреме Роберто Фирмино вкара с глава за 3:1, а малко по-късно Върджил Ван Дайк също с глава оформи крайния резултат.

Така Ливърпул ще срещне Барселона на полуфинала и ще опита за втора поредна година да стигне до решителния мач в Шампионската лига.

Oще: барселона  върджил ван дайк  гост  едер милитао  ефективност  ливърпул  мохамед салах  мърсисайдци  общ резултат  полуфиналист  порто  разгром  реванш  роберто фирмино  садио мане  четвъртфинал  шампионска лига