Байерн не позволи изненади и е на полуфинал

11.04.2018, 23:53 (обновена 12.04.2018, 00:19)
Байерн Мюнхен - Севиля 0:0

Байерн не допусна сензации

Байерн Мюнхен се класира на полуфинал в Шампионската лига след 0:0 на "Алианц Арена" в реванша срещу Севиля.

Победата с 2:1 в първия мач беше достатъчна на баварците, които не позволиха изненади на свой терен и не дадоха големи надежди на испанците, че могат да осъществят обрат.

Домакините направиха доста пропуски и още в 7-ата минута удар на Левандовски с глава беше спасен от Сориа. Към края на полувремето и Рибери не успя да преодолее вратаря, а после Хесус Навас се намеси в последния момент преди Хамес да вкара.

В 59-ата минута се стигна до най-чистото положение за Севиля. Кореа уцели гредата при удар с глава, но оттам нататък Байерн не допусна големи разклащания в защита.

В край се стигна до бой между двата щаба, а Кореа беше изгонен с директен червен картон за много грубо нарушение. След утихването на страстите мачът приключи и Байерн се присъединява към Реал Мадрид, Ливърпул и Рома сред най-добрите 4 в Лигата този сезон.

Oще: алианц арена  баварците  байерн  байерн мюнхен  бой  греда  директен червен картон  изненади  полуфинал  пропуски  роберт левандовски  севиля  франк рибери  хесус навас  хоакин кореа  шампионска лига