Байерн се скъса да пропуска, Реал е на крачка от финала

25.04.2018, 23:25 (обновена 26.04.2018, 08:44)
Селта - Реал Мадрид 1:4

Реал осъществи обрат и взе своето, измъквайки максималното от положенията си

Реал Мадрид победи с 2:1 Байерн Мюнхен на "Алианц Арена" в първи полуфинал между двата тима от тазгодишната Шампионска лига.

Носителите на трофея взеха важно предимство преди реванша на 1 май най-вече благодарение на многото пропуски на Байерн - баварците демонстрираха нетипично за тях неумение да завършват атаките си и си платиха скъпо.

Домакините направиха цели две принудителни смени още през първата част, когато първо се контузи Ариен Робен, а по-късно и Жером Боатенг.

Началото беше по-скоро предпазливо и за двата тима, но впоследствие Реал усили пресата и се настани в половината на противника. Точно тогава обаче домакините направиха чудесна контраатака, при която Хамес изведе Йошуа Кимих и десният бек завърши със силен удар във вратарския ъгъл - 1:0 за Байерн.

Последваха много силни минути на баварците, през които Рибери не успя да обработи топката на чиста позиция сам срещу вратаря, после Мюлер и Левандовски също не сполучиха пред гола.

Минута преди края на полувремето Реал изравни с прекрасен удар на Марсело от въздуха извън наказателното поле.

Още преди почивката Байерн можеше да отговори, но направи нови два пропуска.

През втората част "кралете" отново дочакаха своя шанс и той дойде в 57-ата минута. Непростима грешка на Рафиня причини контраатака на Реал, а Лукас Васкес се възползва от пространството и пусна извеждащ пас към влезлия на почивката Марко Асенсио.

Асенсио спокойно се нагласи и с елегантен удар над Улрайх направи резултата 2:1 за Реал.

До края гостите сториха каквото могат, за да убият темпото, но допуснаха редица положения пред Кейлор Навас. Байерн натискаше, но отново пропускаше от чисти ситуации, а Навас на няколко пъти спаси своята врата.

Върхът на пропуските за Байерн беше, когато Левандовски и Мюлер се сблъскаха на метър от голлинията и не успяха да засекат топката.

В 71-ата минута Роналдо вкара във вратата, но преди това си беше поел топката с ръка и голът не беше признат. Две минути преди края Левандовски направи последния шокиращ пропуск пред Навас и така Байерн ще има да наваксва в реванша на "Бернабеу".

Oще: алианц арена  байерн  байерн мюнхен  контузии  кралете  лукас васкес  марко асенсио  марсело  на крачка  носители на трофея  обрат  полуфинал  принудителни смени  пропуска  пропуски  реал  реал мадрид  роберт левандовски  томас мюлер  финал  франк рибери  шампионска лига