Отмъщението на Юве или нова "кралска" победа?

02.04.2018, 17:48 (обновена 03.04.2018, 18:33)
15

Историята показва, че Реал и Юве са се срещали 19 пъти. Италианците имат осем победи срещу девет за „кралете“, включително финалите през 1998 и 2017 г.

Десет месеца след като вдигна Дванайсетата след победа с 4:1 над Ювентус във финала в Кардиф, Реал Мадрид гостува в Торино за първия сблъсък от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Интересното е, че и двата тима не успяха да се преборят за първото място в групите си и изтеглиха тежки жребий, но и Реал, и Юве успяха да се справят в първия кръг от директните елиминации и достигнаха 1/4-финалите.

В предишния кръг тимът на Макс Алегри отстрани Тотнъм, който завърши първо именно в групата на Реал, а „кралете“ се справиха с Пари Сен Жермен, побеждавайки на два пъти французите.

Зинедин Зидан ще се завърне като треньор в града, в който изгради репутацията си на топ играч и където спечели две титли, достигна два финала в Шампионската лига и спечели „Златната топка“, преди да пристигне в Реал Мадрид.

„В Торино станах мъж. Винаги ще бъда ювентино“, каза Зизу преди мача, добавяйки, че сърцето му е испанско и определи Реал Мадрид за „клуба на живота ми“.

Тъй като изостава на 13 точки зад лидера Барселона в подреждането на Ла лига и отпадна от турнира за Купата на Испания, единственият шанс за трофей пред Реал този сезон остава Шампионската лига. Едва ли обаче някой в отбора би се разсърдил, ако „кралете“ вдигнат трети пореден трофей от най-престижния европейски клубен турнир.

Кристиано Роналдо се разписана два пъти в миналогодишния финал и през този сезон отново е звездата на „белите“ с 12 гола в осем мача в Шампионската лига досега. 33-годишният португалец вкара 21 попадения в последните 11 мача на Реал и е готов отново да се превърне в кошмар за Джиджи Буфон и бранителите пред него.

„Когато се изправяш срещу отбор като Реал Мадрид, обезвреждането на само един играч няма да ти помогне много. И въпреки че казах това, когато разбрах, че ще изправя отново срещу Кристиано Роналдо, не спах добре в продължение на няколко нощи“, каза 40-годишният Джиджи Буфон.

И с право, защото Роналдо вкара във всеки един мач срещу Ювентус, в който е играл, като има седем гола в пет сблъсъка срещу „старата госпожа“.

От друга страна, Юве може да бъде доволен от завръщането от контузия на Пауло Дибала. 24-годишният аржентинец вкара първия гол при победата с 3:1 над Милан и вече има 22 от началото на сезона във всички състезания.

Дибала пропусна първия мач срещу Тотнъм, завършил 2:2 в Торино, но за реванша бе на линия отбеляза победното попадение за 2:1, което класира „бианконерите“ на четвъртфиналите.

Макс Алегри обаче няма да може да разчита на Миралем Пянич и Мехди Бенатия, но пък Джорджо Киелини и Хуан Куадрадо, който бе аут за три месеца, ще са на линия за Реал.

В Реал единствено Начо е с контузия, а Зинедин Зидан даде почивка на част от играчите си в последния кръг на Ла лига.

Историята показва, че Реал и Юве са се срещали 19 пъти. Италианците имат осем победи срещу девет за „кралете“, включително финалите през 1998 и 2017 г. Именно Ювентус обаче бе последният отбор, отстранявал „белите“ в Шампионската лига – на полуфиналите през 2015-а, след което тимът на Макс Алегри загуби от Барселона на финала.

Oще: 1/4-финали  2017  2017/18  джанлуиджи буфон  зинедин зидан  кристиано роналдо  масимилиано алегри  пауло дибала  реал мадрид  финал  четвъртфинали  шампионска лига  ювентус