Милан се сгромоляса в Гърция и изхвърча от Лига Европа

Папе Абу Сисе бърза към центъра след откриващия гол, който даде надежда на Олимпиакос в мача Снимка: Getty Images

Милан шокиращо отпадна от Лига Европа след огромна издънка и загуба с 1:3 в гостуването на Олимпиакос в последен мач от група F.

Домакините се нуждаеха от победа с два гола разлика, за да изместят "росонерите" в крайното класиране в групата и я постигнаха, макар и с доза късмет и съдийско рамо.

През първата част обаче положенията бяха за Милан и Са трябваше да спасява срещу Игуаин, Бакайоко, Кутроне и Кеси.

След почивката настана голямата драма. В 60-ата минута Сисе откри за Олимпиакос с глава след карамбол в наказателното на Милан.

Домакините изпуснаха още една чиста ситуация, но в 70-ата минута след удар на Гилерме Кристиан Сапата опита да избие и си отбеляза неправдоподобен автогол, при който топката описа изумителна парабола и прехвърли Пепе Рейна.

Само две минути по-късно след ъглов удар Сапата се реваншира и вкара в правилната врата - като топката едва влезе и трябваше да бъде използвана технологията на голлинията, за да се потвърди попадението.

В 81-ата минута и реферът се намеси и отсъди пресилена дузпа за Олимпиакос за единоборство между Абате и Торосидис при центриране в пеналта.

Константинос Фортунис беше безпощаден от бялата точка и донесе нужния резултат на гърците.

Стихийният натиск на Милан до края не донесе спасителен гол и издънката на Дженаро Гатузо и футболистите му стана факт.

Така в група F на първо място завършва Бетис с 12 т., Олимпиакос и Милан имат по 10 т., но по-добрата голова разлика изкачва гърците на второто място, докато Дюделанж остава последен с 1 т.