Може ли Атлетико да спре Барса по пътя към защита на трофея? | webcafe.bg

Може ли Атлетико да спре Барса по пътя към защита на трофея?

ЛНЛюбомир Найденов
12.04.2016, 18:09 (обновена 13.04.2016, 18:17)

1 от 5 снимки Назад Напред

Торес

Изгонването на Торес, който отбеляза гола за Атлетико в първия мач, може да се окаже ключово

Барселона е европейският хегемон в последните 10 години. Каталунците имат четири трофея в Шампионската лига в този период, а сега са на път да сътворят история –

да станат първият отбор, успял да защити трофея си.

Тимът на Луис Енрике успя да обърне Атлетико у дома в първия 1/4-финал и отива на „Висенте Калдерон” с аванс от 2:1.

Изгонването на Фернандо Торес и оставянето на терена на Луис Суарес бяха двата спорни момента в първия мач. Бъдете сигурни, че и реваншът няма да мине без такива.

Ел Ниньо пропуска реванша заради червения си картон, докато Тиаго и Хименес са дълготрайно контузени за „дюшекчиите”.

Луис Енрике няма нови проблеми с контузени или наказани футболисти, но Бускетс и Масчерано за заплашени да пропуснат евентуален първи полуфинал, ако получат жълти картони в сряда вечер.

Преди две години Атлетико успя да шокира Барса, постигайки победа с 1:0 у дома, точно на четвъртфиналите. Ако тимът на Диего Симеоне успее да стигне до същия резултат сега, отново ще отстрани каталунците.

Най-голямото притеснение за феновете на Барселона би трябвало да е формата на Лионел Меси. Най-лошата от пет години насам.

Аржентинецът няма гол вече 362 игрови минути във всички състезания.

Това влияе и на целия отбор. Барса загуби последните си два мача в Примера. В три поредни няма победа. Атлетико вече е на три точки, а Реал – на четири. Шест кръга преди края на първенството.

Изплуването на името на Меси в #PnamaPapers няма как да не му е повлияло.

Въпросът е кога нападателят ще се отпуши и ще може ли отново той да е човекът, който да поведе Барса.

А следващият му гол ще бъде под №500 в професионалната му кариера.

Но и да не е той, каталунците си имат Луис Суарес, който доказа, че може да е човекът за големите мачове.

Вкара и двата гола за обрата срещу Атлетико в първия мач. Сега пак ще се разчита на него. На него и на Неймар. Освен на Меси, разбира се.

За Атлетико остава да покаже същата игра, с която взе аванс на „Камп Ноу” в първите минути.

„Дюшекчиите” имат 50 победи и 36 загуби в 109 домакинства срещу Барса във всички състезания. Тази статистика е на страната на Атлетико, но ще бъде ли достатъчна?

Освен това, мадридчани са спечелили 11 от 20-те реванша, след като са губили в първия мач.

Победа с 1:0 гарантира полуфинал на Атлетико. При 2:1 ще гледаме продължения. При по-голяма победа с един гол разлика Барселона ще продължи напред, благодарение на повече голове на чужд терен.

Ако се стигне до дузпи, Барселона е с почти перфектен рекорд – пет победи и една загуба, докато Атлетико има два успеха и три поражения при изпълненията от бялата точка.

Може ли Атлетико да повтори чудото отпреди две години, или Барселона ще бъде с крачка по-близо до защитата на трофея?

Oще: 1/2-финали  1/4-финали  атлетико мадрид  барселона  диего симеоне  лионел меси  луис енрике  луис суарес  неймар  полуфинали  фернандо торес  четвъртфинали  шампионска лига