Фамозна задна ножица на Роналдо и кошмар за Юве в Торино

Роналдо вкара гол, за който най-вероятно ще се носят легенди и с общо двете си попадения отказа Юве. Всъщност "кралете" можеха да спечелят с много повече, а Кристиано пропусна поне още три чисти положения Снимка: Getty Images

Реал Мадрид разби Ювентус с 3:0 под проливния дъжд в Торино и реши всичко в сблъсъка още в първия мач от четвъртфиналите в Шампионската лига.

"Кралете" убедително надиграха съперника в повторението на миналогодишния финал от Лигата и пак спечелиха с три гола разлика, а Кристиано Роналдо вкара два гола - втория от които с незабравима задна ножица.

Юве игра с човек по-малко в последния половин час заради червен картон на прегорелия Пауло Дибала.

Реал започна активно и вкара само след три минути игра още при първото си положение.

Иско центрира отляво по земя и Роналдо с перфектен външен фалц простреля неспасяемо Буфон за 1:0. Така той продължи невероятната си голова серия и вкара дежурния си гол в Шампионската лига.

Защитата на "бианконерите" продължи да действа неуверено и малко по-късно остави Варан да стреля с глава след корнер, но французинът не беше точен. Домакините обаче постепенно влязоха в мача и в 22-ата минута Игуаин засече центриране от фаул, Кейлор Навас обаче направи страхотно спасяване и остави резултата непроменен.

Мачът стана двуостър и в 35-ата минута поразяващ шут на Тони Кроос срещна горната греда. Атаките на Юве бяха все по-опасни, но защитата на Реал успяваше да ги спира с намеси в последния момент.

Втората част започна с пропуск на Роналдо, след това малко шанс не достигна на Ювентус при изстрел на Дибала от фаул и рикошет в стената.

Решителният момент дойде в 63-ата минута след необяснимо неразбирателство между Киелини и Буфон.

Бранителят отклони една топка, вместо да я остави за вратаря, а в последвалата атака първо Буфон спаси опасен удар, а после Роналдо направи перфектна задна ножица при центрирането на Карвахал и за втори път заби точно в ъгъла - 2:0.

Само две минути след това Пауло Дибала, който вече имаше жълт картон за симулация, направи много грубо влизане срещу Карвахал и Джунейт Чакър нямаше как да не му покаже втори картон и да не прекрати участието му в мача.

С човек по-малко "Старата госпожа" допусна и трети гол. В 71-ата минута Марсело направи двойно първо с Иско, а после и с Кристиано, след което сам завърши атаката за 3:0.

До края тонусът в играта на домакините падна тотално и Реал можеше да отбележи още. В 85-ата минута Роналдо не успя да се възползва от нов подарък от защитата в бяло-черно и пропусна да запише хеттрик. После и резервата Ковачич стреля в гредата, а Буфон се отчете с още едно спасяване.

В 92-ата минута Роналдо не успя да засече точно центриране от чиста позиция и така Ювентус отърва далеч по-унизителен разгром.

Накрая и Навас записа спасяване срещу Игуаин, след това Куадрадо пропусна, а Реал вече се готви за полуфиналите в турнира и продължава да преследва трета поредна купа от Шампионската лига.