Фамозна задна ножица на Роналдо и кошмар за Юве в Торино

03.04.2018, 22:36 (обновена 03.04.2018, 23:48)
Ювентус - Реал Мадрид 0:3

Роналдо вкара гол, за който най-вероятно ще се носят легенди и с общо двете си попадения отказа Юве. Всъщност "кралете" можеха да спечелят с много повече, а Кристиано пропусна поне още три чисти положения

Реал Мадрид разби Ювентус с 3:0 под проливния дъжд в Торино и реши всичко в сблъсъка още в първия мач от четвъртфиналите в Шампионската лига.

"Кралете" убедително надиграха съперника в повторението на миналогодишния финал от Лигата и пак спечелиха с три гола разлика, а Кристиано Роналдо вкара два гола - втория от които с незабравима задна ножица.

Юве игра с човек по-малко в последния половин час заради червен картон на прегорелия Пауло Дибала.

Реал започна активно и вкара само след три минути игра още при първото си положение.

Иско центрира отляво по земя и Роналдо с перфектен външен фалц простреля неспасяемо Буфон за 1:0. Така той продължи невероятната си голова серия и вкара дежурния си гол в Шампионската лига.

Защитата на "бианконерите" продължи да действа неуверено и малко по-късно остави Варан да стреля с глава след корнер, но французинът не беше точен. Домакините обаче постепенно влязоха в мача и в 22-ата минута Игуаин засече центриране от фаул, Кейлор Навас обаче направи страхотно спасяване и остави резултата непроменен.

Мачът стана двуостър и в 35-ата минута поразяващ шут на Тони Кроос срещна горната греда. Атаките на Юве бяха все по-опасни, но защитата на Реал успяваше да ги спира с намеси в последния момент.

Втората част започна с пропуск на Роналдо, след това малко шанс не достигна на Ювентус при изстрел на Дибала от фаул и рикошет в стената.

Решителният момент дойде в 63-ата минута след необяснимо неразбирателство между Киелини и Буфон.

Бранителят отклони една топка, вместо да я остави за вратаря, а в последвалата атака първо Буфон спаси опасен удар, а после Роналдо направи перфектна задна ножица при центрирането на Карвахал и за втори път заби точно в ъгъла - 2:0.

Само две минути след това Пауло Дибала, който вече имаше жълт картон за симулация, направи много грубо влизане срещу Карвахал и Джунейт Чакър нямаше как да не му покаже втори картон и да не прекрати участието му в мача.

С човек по-малко "Старата госпожа" допусна и трети гол. В 71-ата минута Марсело направи двойно първо с Иско, а после и с Кристиано, след което сам завърши атаката за 3:0.

До края тонусът в играта на домакините падна тотално и Реал можеше да отбележи още. В 85-ата минута Роналдо не успя да се възползва от нов подарък от защитата в бяло-черно и пропусна да запише хеттрик. После и резервата Ковачич стреля в гредата, а Буфон се отчете с още едно спасяване.

В 92-ата минута Роналдо не успя да засече точно центриране от чиста позиция и така Ювентус отърва далеч по-унизителен разгром.

Накрая и Навас записа спасяване срещу Игуаин, след това Куадрадо пропусна, а Реал вече се готви за полуфиналите в турнира и продължава да преследва трета поредна купа от Шампионската лига.

Oще: бианконерите  втори жълт картон  гол  греда  джанлуиджи буфон  джорджо киелини  задна ножица  защита  изгонен  изпълнение  кейлор навас  кошмар  кристиано роналдо  легенди  марсело  неразбирателство  отказа  пауло дибала  прегоря  първи мач  реал  реал мадрид  роналдо  симулация  старата госпожа  тони кроос  торино  фамозна  четвъртфинал  човек по-малко  шампионска лига  юве  ювентус